ÚvodVidea / Dvanáct let členství ČR v...

Dvanáct let členství ČR v EU: Splnila se naše i bruselská očekávání? (26. 4. 2016)

Institut mezinárodních studií FSV UK, Knihovna Václava Havla a EUROPEUM pořádají veřejnou diskusi u příležitosti výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Co vstup přinesl České republice jak z hlediska vnitřního vývoje, tak jejího postavení v Evropě a mezinárodních vztazích vůbec? Čím ČR přispěla evropskému projektu – posílila jeho stabilitu a zlepšila perspektivy dalšího rozvoje? V debatě vystoupili Štefan Füle (bývalý ministr a eurokomisař), Tereza Novotná (Institut evropských studií, Université libre de Bruxelles), Tomáš Weiss (Katedra evropských studií, IMS FSV UK) a Michael Žantovský (Knihovna Václava Havla).

„Po pravdě řečeno, nejen Američané a jiní cizinci mne považují za jakéhosi pohádkového prince nebo aspoň hlavní postavu pohádkové story, ale cosi naprosto neuvěřitelného na svém osudu si čas od času uvědomuji i já. A trochu přestávám svůj osud chápat, ba připadám si jako takový menší omyl dějin.“

Zápis z 22. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla