ÚvodVidea / Dvanáct let členství ČR v...

Dvanáct let členství ČR v EU: Splnila se naše i bruselská očekávání? (26. 4. 2016)

Institut mezinárodních studií FSV UK, Knihovna Václava Havla a EUROPEUM pořádají veřejnou diskusi u příležitosti výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Co vstup přinesl České republice jak z hlediska vnitřního vývoje, tak jejího postavení v Evropě a mezinárodních vztazích vůbec? Čím ČR přispěla evropskému projektu – posílila jeho stabilitu a zlepšila perspektivy dalšího rozvoje? V debatě vystoupili Štefan Füle (bývalý ministr a eurokomisař), Tereza Novotná (Institut evropských studií, Université libre de Bruxelles), Tomáš Weiss (Katedra evropských studií, IMS FSV UK) a Michael Žantovský (Knihovna Václava Havla).

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků