ÚvodVidea / Dvanáct let členství ČR v...

Dvanáct let členství ČR v EU: Splnila se naše i bruselská očekávání? (26. 4. 2016)

Institut mezinárodních studií FSV UK, Knihovna Václava Havla a EUROPEUM pořádají veřejnou diskusi u příležitosti výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Co vstup přinesl České republice jak z hlediska vnitřního vývoje, tak jejího postavení v Evropě a mezinárodních vztazích vůbec? Čím ČR přispěla evropskému projektu – posílila jeho stabilitu a zlepšila perspektivy dalšího rozvoje? V debatě vystoupili Štefan Füle (bývalý ministr a eurokomisař), Tereza Novotná (Institut evropských studií, Université libre de Bruxelles), Tomáš Weiss (Katedra evropských studií, IMS FSV UK) a Michael Žantovský (Knihovna Václava Havla).

„Jako bych pořád někoho čekal. Ale koho? Neznámého a neohlášeného hosta? Neznámou krasavici či ctitelku?… Mám jediné vysvětlení: snažím se být trvale připraven na poslední soud. Na soud, kterému nezůstane nic utajeno… Předpokládám zřejmě, že nejvyšší soudce je pedant jako já.“

Zápis z 5. prosince 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků