ÚvodVidea / Myšlenky v tiché pauze,...

Myšlenky v tiché pauze, zatímco popravčí čety znovu nabíjejí zbraň (2. 5. 2016)

Autorský večer Radky Denemarkové. O literatuře a mentalitě prostoru střední a východní Evropy, disidentství před rokem 1989, o tom, co znamená nyní, o tématech dneška, jako je rasismus, antisemitismus. A také o současné politické situaci. Čtení z autorčiny „nejosobnější knihy“ Peníze od Hitlera (Host, 2006) a z jejího posledního ironického románu Příspěvek k dějinám radosti (Host, 2014).

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků