ÚvodVidea / Denis Kazanský: Černá...

Denis Kazanský: Černá horečka a válka na Donbase (12. 5. 2016)

Setkání s ukrajinským blogerem a novinářem. V knize Černá horečka popisuje Denis Kazanský Donbas, depresivní region, který si většina Ukrajinců spojuje se sociální a ekologickou katastrofou, s neomezenou mocí místních oligarchů, se srůstáním organizovaného zločinu a politiky, s proruskými náladami a od nedávna také s válkou. Bez ilegálních uhelných dolů by válka na Donbase nebyla možná, tvrdí Denis Kazanský a jeho tvrzení zní přesvědčivě. Večerem provázela Lenka Víchová, ukrajinistka a publicistka, redaktorka časopisu Ukrajinský žurnál. Tlumočil překladatel Alexej Sevruk. Akce se konala ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla