ÚvodVidea / Spojené státy: Stále...

Spojené státy: Stále ještě jednota v různosti? (17. 5. 2016)

Diskuse Josefa Jařaba a Michaela Žantovského na následující témata: Historie formování amerického národa. Postupná amerikanizace společnosti a její kultury po vyhlášení politické samostatnosti. Asimilace přistěhovalců jako nadějný, úspěšný, ale i problematický proces. Dnešní napětí mezi kulturním pluralismem a multikulturalismem a současná prezidentská kampaň.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků