ÚvodVidea / 3. výroční konference...

3. výroční konference Evropské dialogy Václava Havla (30. 5. 2016) Část 1

Evropa čelící migrační a uprchlické krizi: EU, státy a občanská společnost / pondělí, 30. 5. 2016 / Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 / Knihovna Václava Havla / Institucionální partneři: Zastoupení Evropské komise v ČR, projekt Dialogy s občany / Partneři konference: Centrum současného umění DOX, Sekyra Group, Havel@80 / 9.00-9.15 – Zahájení konference Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, Jan Michal, ředitel Zastoupení Evropské komise Úvod: Jacques Rupnik a Pavel Seifter Evropské dialogy VH a téma konference / 9.15-10.45 – 1. panel: Migrace a evropská bezpečnost Řečník: Ivan Gabal (Praha) Panelisté: Michela Ceccorulli (Bologna), Natalie Nougayrede (Londýn), Pia Bungarten (Bonn/Berlin) Moderátor: Michael Žantovský (Praha)

„Naše identita nespočívá přece v tom, že o ní mluvíme a neustále někde vykřikujeme My jsme Češi a kdo je víc, ale v tom, že jsme schopni něco originálního říct jiným, něco konkrétního vytvořit, co může zaujmout i jiné, ale co by stěží někde jinde vzniklo.“

Řeč v českém parlamentu, 12. březen 1996

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla