ÚvodVidea / 3. výroční konference...

3. výroční konference Evropské dialogy Václava Havla (30. 5. 2016) Část 1

Evropa čelící migrační a uprchlické krizi: EU, státy a občanská společnost / pondělí, 30. 5. 2016 / Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 / Knihovna Václava Havla / Institucionální partneři: Zastoupení Evropské komise v ČR, projekt Dialogy s občany / Partneři konference: Centrum současného umění DOX, Sekyra Group, Havel@80 / 9.00-9.15 – Zahájení konference Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, Jan Michal, ředitel Zastoupení Evropské komise Úvod: Jacques Rupnik a Pavel Seifter Evropské dialogy VH a téma konference / 9.15-10.45 – 1. panel: Migrace a evropská bezpečnost Řečník: Ivan Gabal (Praha) Panelisté: Michela Ceccorulli (Bologna), Natalie Nougayrede (Londýn), Pia Bungarten (Bonn/Berlin) Moderátor: Michael Žantovský (Praha)

Z dopisu Straně zelených

„Nechceme-li, aby v našem rybníce byli navždy jen dva tlustí sumci, musíme tam nasadit i nějakou štiku. Sumci navíc obvykle myslí jen na to, jak přežít nejbližší výlov, a odmítají myslet dál. Ale my přece nechceme, aby z naší země byla za třicet let jen průmyslová poušť, sloužící sice růstu růstu, ale vyzařující jediné: totální beznaděj. Jinými slovy: volme zelené!“

Dopis, 6. září 2009