ÚvodVidea / 3. výroční konference...

3. výroční konference Evropské dialogy Václava Havla (30. 5. 2016) Část 1

Evropa čelící migrační a uprchlické krizi: EU, státy a občanská společnost / pondělí, 30. 5. 2016 / Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 / Knihovna Václava Havla / Institucionální partneři: Zastoupení Evropské komise v ČR, projekt Dialogy s občany / Partneři konference: Centrum současného umění DOX, Sekyra Group, Havel@80 / 9.00-9.15 – Zahájení konference Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, Jan Michal, ředitel Zastoupení Evropské komise Úvod: Jacques Rupnik a Pavel Seifter Evropské dialogy VH a téma konference / 9.15-10.45 – 1. panel: Migrace a evropská bezpečnost Řečník: Ivan Gabal (Praha) Panelisté: Michela Ceccorulli (Bologna), Natalie Nougayrede (Londýn), Pia Bungarten (Bonn/Berlin) Moderátor: Michael Žantovský (Praha)

„Můj liknavý vztah ke studiu Kafkova díla vychází z z nejasného dojmu, že nemusím všechno opakovaně z Kafky číst, protože beztak vím, co v jeho díle mohu nalézt… Jsem dokonce v skrytu duše přesvědčen, že kdyby Kafka neexistoval a já uměl psát lépe, než umím, napsal bych celé jeho dílo já.“

Řeč při předávání čestného doktorátu Hebrejské univerzity, Jeruzalém, 26. duben 1990

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků