ÚvodVidea / 3. výroční konference...

3. výroční konference Evropské dialogy Václava Havla (30. 5. 2016) Část 2.

Evropa čelící migrační a uprchlické krizi: EU, státy a občanská společnost / pondělí, 30. 5. 2016 / Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 / Knihovna Václava Havla / Institucionální partneři: Zastoupení Evropské komise v ČR, projekt Dialogy s občany / Partneři konference: Centrum současného umění DOX, Sekyra Group, Havel@80 / 11.00-12.30 – 2. panel Evropské hranice a Schengen: co se bude muset změnit? Řečník: Catherine Wihtol de Wenden (Paříž) Řečník: Karel Schwarzenberg (Praha) Panelisté: Attila Melegh (Budapešť), Leonidas Cheliotis (Athény/Londýn) Moderátor: Tony Curzon Price (Londýn)

„Naše identita nespočívá přece v tom, že o ní mluvíme a neustále někde vykřikujeme My jsme Češi a kdo je víc, ale v tom, že jsme schopni něco originálního říct jiným, něco konkrétního vytvořit, co může zaujmout i jiné, ale co by stěží někde jinde vzniklo.“

Řeč v českém parlamentu, 12. březen 1996