ÚvodVidea / 3. výroční konference...

3. výroční konference Evropské dialogy Václava Havla (30. 5. 2016) Část 2.

Evropa čelící migrační a uprchlické krizi: EU, státy a občanská společnost / pondělí, 30. 5. 2016 / Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 / Knihovna Václava Havla / Institucionální partneři: Zastoupení Evropské komise v ČR, projekt Dialogy s občany / Partneři konference: Centrum současného umění DOX, Sekyra Group, Havel@80 / 11.00-12.30 – 2. panel Evropské hranice a Schengen: co se bude muset změnit? Řečník: Catherine Wihtol de Wenden (Paříž) Řečník: Karel Schwarzenberg (Praha) Panelisté: Attila Melegh (Budapešť), Leonidas Cheliotis (Athény/Londýn) Moderátor: Tony Curzon Price (Londýn)

„Co chci říci: slovo je úkaz tajemný, mnohoznačný, ambivalentní, zrádný. Může být paprskem světla v říši tmy, jak kdysi nazval Bělinskij Ostrovského Bouři, ale i smrtonosným šípem. A co je nejhorší: může být chvíli tím a chvíli oním, může být dokonce obojím současně!“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989