ÚvodVidea / Knihovna v knihovně (21. 6....

Knihovna v knihovně (21. 6. 2016)

...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat. Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla, na kterém kromě ředitele Michaela Žantovského, vystoupili též editorka Anna Freimanová, vedoucí archivu Martin Vidlák, šéfdramaturg programu Jáchym Topol, šéfproducent Pavel Hájek, fotograf Ondřej Němec a další.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků