ÚvodVidea / Knihovna v knihovně (21. 6....

Knihovna v knihovně (21. 6. 2016)

...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat. Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla, na kterém kromě ředitele Michaela Žantovského, vystoupili též editorka Anna Freimanová, vedoucí archivu Martin Vidlák, šéfdramaturg programu Jáchym Topol, šéfproducent Pavel Hájek, fotograf Ondřej Němec a další.

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989