ÚvodVidea / Knihovna v knihovně (21. 6....

Knihovna v knihovně (21. 6. 2016)

...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat. Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla, na kterém kromě ředitele Michaela Žantovského, vystoupili též editorka Anna Freimanová, vedoucí archivu Martin Vidlák, šéfdramaturg programu Jáchym Topol, šéfproducent Pavel Hájek, fotograf Ondřej Němec a další.

„Naše identita nespočívá přece v tom, že o ní mluvíme a neustále někde vykřikujeme My jsme Češi a kdo je víc, ale v tom, že jsme schopni něco originálního říct jiným, něco konkrétního vytvořit, co může zaujmout i jiné, ale co by stěží někde jinde vzniklo.“

Řeč v českém parlamentu, 12. březen 1996

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla