ÚvodVidea / Čí média, čí zájmy?...

Čí média, čí zájmy? Vlastnictví, veřejná sféra a online prostor (III. část konference)

Cílem konference je kriticky se zamyslet nad některými z problémů, které se v současné době týkají činnosti médií v České republice a střední Evropě. Jedná se zvláště o proměnlivé modely vlastnictví médií, nezávislost vysílání veřejnoprávních médií, stejně jako o šíření dezinformací a propagandy prostřednictvím webů a sociálních sítí. Konferenci spolupořádají Knihovna Václava Havla, Aspen Institute Prague a Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství UK v Praze.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků