ÚvodVidea / Wendy Holden: Narodili se,...

Wendy Holden: Narodili se, aby přežili (3. 10. 2016)

České uvedení knihy Narodili se, aby přežili, neuvěřitelného příběhu tří žen z Polska, Čech, Slovenska, a jejich potomků, kteří se narodili v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau a všichni přežili. Večer se konal za osobní účasti autorky knihy, britské spisovatelky Wendy Holden, přeživších dětí (Evy, Marka a Hany), kterým je dnes 71 let. Knihu pokřtila Hana Hnátová, sestra spisovatele Arnošta Lustiga. Besedy se zúčastnili překladatel knihy Miroslav Jindra a a Irmgard Kolinská. Večer moderovala novinářka a spisovatelka Judita Matyášová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla