ÚvodVidea / Varujan Vosganian: Kniha...

Varujan Vosganian: Kniha šepotů (13. 10. 2016)

Uvedení románu Varujana Vosganiana Kniha šepotů, ve kterém autor líčí historii a spletité osudy rumunské menšiny Arménů – masakry Arménů na konci 19. století, genocidu za první světové války, následný útěk Arménů do Rumunska, komunistické znárodňování, vyvážení arménských elit na Sibiř, dobrovolné repatriace zpět do Arménie. Autor, který byl uvedení přítomen, je předsedou Svazu Arménů v Rumunsku a místopředsedou Svazu spisovatelů. Večerem provázela romanistka Libuše Valentová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků