ÚvodVidea / Oleh Kryštopa: Ukrajina v...

Oleh Kryštopa: Ukrajina v měřítku 1 : 1 (25. 10. 2016)

Uvedení českého vydání knihy Oleha Kryštopy, spisovatele, esejisty a novináře, který projel svou rodnou zemi křížem krážem, od západu na východ a zpět, a vyzpovídal stovky lidí. Dostal se do míst, kam se běžný turista nikdy nepodívá. Kniha Ukrajina v měřítku 1 : 1 je výsledkem jeho cest a rozhovorů. Přináší autentické svědectví o tom, jak se lidem na Ukrajině v současnosti žije, pomůže pochopit, proč došlo k Majdanu, následné anexi Krymu i nynější válce s Ruskem. S autorem diskutovala překladatelka a básnířka Marie Iljašenko.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,