ÚvodVidea / Visegrád píše, čte a...

Visegrád píše, čte a diskutuje (7. 11. 2016)

Literární setkání s autory visegrádských zemí: básníkem, překladatelem a pedagogem Radkem Malým (Česká republika), básnířkou, překladatelkou a pedagožkou Katalin Szlukovényi (Maďarsko), básníkem a překladatelem české/slovenské literatury Zbigniewem Machejem (Polsko) a prozaikem a filmovým/televizním režisérem Peterem Krištúfkem (Slovensko). Večer moderovala Tereza Semotamová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků