ÚvodVidea / Co znamená být manželkou...

Co znamená být manželkou politického vězně (4. 11. 2016)

Debata s Anastasií Zotovou, manželkou Ildara Dadina, ruského občanského aktivisty, který byl za opakované porušování zákona o veřejném shromažďování vloni odsouzen k tříletému vězení. Dadin si nyní odpykává trest v trestanecké kolonii ve městě Segezha v Karélii, v němž strávil několik let např. Michail Chodorkovskij. Během večera byl promítnut o Dadinově případu dokumentární film Jeden za všechny. Diskuse s Anastasií Zotovou se zároveň zúčastnila veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Moderoval Anton Litvin.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků