ÚvodVidea / Interrupce jako politické...

Interrupce jako politické téma (22. 11. 2016)

Nový interrupční zákon v Polsku, o němž se tento podzim jednalo a který vyústil v v masové demonstrace, rozdělil polskou společnost na několik táborů. Názory na něj se liší podle společenských tříd, náboženského přesvědčení, vzdělání, politické, místní a regionální příslušnosti. O problematice interrupce, jejíž uzákonění se v minulém století stalo jedním z hlavních ženských emancipačních témat; současné politické, společenské a právní situaci v Polsku, na Slovensku, v České republice a katolické církvi, diskutovali feministická teoretička L'ubica Kobová; Jan Smiggels Kafková, předsedkyně České ženské lobby; Jaromír Matějek, klinický etik, teolog a pediatr v záloze. Debatu moderovala Hana Biriczová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků