ÚvodVidea / Československá exilová...

Československá exilová média mezi realitou, propagandou a mýty (3. 11. 2016)

Exilová média vytvářela během komunistického režimu v Československu specifický prostor, který reagoval na ztížené možnosti kritické diskuse, přispíval k zachování kontinuity nezávislé československé publicistiky a zároveň usiloval o ukončení nesvobody ve vlasti. O své perspektivy na proměnu exilového mediálního prostředí po srpnu 1968, se podělili bývalí exiloví novináři Lída Rakušanová, Petr Brod, Martin Schulz a historik médií Petr Orság, který důkladně zmapoval toto téma ve své nové knize Mezi realitou, propagandou a mýty: Československá exilová média v západní Evropě v letech 1968–1989, jež toto léto vyšla v nakladatelství Lidové noviny.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!