ÚvodVidea / Knihovna Olgy Havlové čili...

Knihovna Olgy Havlové čili Hrobka (30. 11. 2016)

Setkání s bývalými členy unikátního společenství kolem Svépomocné lidové knihovny Hrobka. Pozvání přijal hudebník a spisovatel Vratislav Brabenec, malíř a spisovatel Zbyněk Benýšek, publicistka Petruška Šustrová a žena, které nikdo neřekne jinak než Sněhurka. Moderoval Petr Vizina.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981