ÚvodVidea / International conference in...

International conference in honour of the winner of the Václav Havel Human Rights Prize II.

Chair: Martin Palouš – diplomat and teacher, Florida International University (United States of America) Panelists: Ales Bialitski – chairman, the Human Rights Center Viasna (Belarus) Anar Mammadli – human rights activist (Azerbaijan) Saso Ordanoski – journalist (Macedonia) Gordana Igric – journalist and activist (Serbia)

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků