ÚvodVidea / International conference in...

International conference in honour of the winner of the Václav Havel Human Rights Prize IV. III.

Chair: Michael Žantovský – executive director, the Library of Vaclav Havel (Czech Republic) Panelists: Eva Jiřičná – architect and designer (UK) Tomáš Prouza – State Secretary for European Affairs (Czech Republic) Martin Woollacott – journalist, the Guardian (UK)

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!