ÚvodVidea / International conference in...

International conference in honour of the winner of the Václav Havel Human Rights Prize IV. III.

Chair: Michael Žantovský – executive director, the Library of Vaclav Havel (Czech Republic) Panelists: Eva Jiřičná – architect and designer (UK) Tomáš Prouza – State Secretary for European Affairs (Czech Republic) Martin Woollacott – journalist, the Guardian (UK)

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla