ÚvodVidea / Město žije! (24. 1. 2017)

Město žije! (24. 1. 2017)

Setkání s proslulými iniciátory oživování veřejného prostoru Prahy a Bratislavy. V debatě vystoupil: Ondřej Kobza, kavárník, s jehož jménem jsou spojeny projekty mj. poeziomat, piána v ulicích, tango na nádraží či veřejné šachové stolky, a Gábor Bindics, zakladatel Kulturného centra Dunaj, cykloslužby Švihaj Šuhaj a také Aliance Stará tržnice, která je největším městským kulturním projektem v Bratislavě. Večer moderoval Osamu Okamura.

„Nevěřím na tohle fátum a myslím si, že především my sami jsme strůjci svého osudu… Vždyť přece to, co se stalo, se nestalo proto, že jsme Češi a že Češi vždycky musí trpět od svých sousedů (neboť to je jejich „český úděl“), ale z důvodů docela jiných, konkrétnějších. “

Český úděl – esej, únor 1969