ÚvodVidea / Město žije! (24. 1. 2017)

Město žije! (24. 1. 2017)

Setkání s proslulými iniciátory oživování veřejného prostoru Prahy a Bratislavy. V debatě vystoupil: Ondřej Kobza, kavárník, s jehož jménem jsou spojeny projekty mj. poeziomat, piána v ulicích, tango na nádraží či veřejné šachové stolky, a Gábor Bindics, zakladatel Kulturného centra Dunaj, cykloslužby Švihaj Šuhaj a také Aliance Stará tržnice, která je největším městským kulturním projektem v Bratislavě. Večer moderoval Osamu Okamura.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981