ÚvodVidea / Město žije! (24. 1. 2017)

Město žije! (24. 1. 2017)

Setkání s proslulými iniciátory oživování veřejného prostoru Prahy a Bratislavy. V debatě vystoupil: Ondřej Kobza, kavárník, s jehož jménem jsou spojeny projekty mj. poeziomat, piána v ulicích, tango na nádraží či veřejné šachové stolky, a Gábor Bindics, zakladatel Kulturného centra Dunaj, cykloslužby Švihaj Šuhaj a také Aliance Stará tržnice, která je největším městským kulturním projektem v Bratislavě. Večer moderoval Osamu Okamura.

„A jsme zase u toho: čecháčkovství. Starej se sám o sebe, nepleť se do cizích věcí, přikrč se a přihrb – jsme obklopeni horami, ty světové vichry se nám přeženou nad hlavami, a pak si budeme dál vrtat na svém dvorečku. Co moudrých statí či celých knih bylo o tomhle našem domácím sobectví napsáno!“

Zápis z 26. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků