ÚvodVidea / Město žije! (24. 1. 2017)

Město žije! (24. 1. 2017)

Setkání s proslulými iniciátory oživování veřejného prostoru Prahy a Bratislavy. V debatě vystoupil: Ondřej Kobza, kavárník, s jehož jménem jsou spojeny projekty mj. poeziomat, piána v ulicích, tango na nádraží či veřejné šachové stolky, a Gábor Bindics, zakladatel Kulturného centra Dunaj, cykloslužby Švihaj Šuhaj a také Aliance Stará tržnice, která je největším městským kulturním projektem v Bratislavě. Večer moderoval Osamu Okamura.

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků