50 let pražského jara a odhodlání ke svobodě - PANEL I (18. 5. 2018)

Diskuse o situaci občanů v nedemokratických režimech a jejich odhodlání bojovat za svobodu, a to na příkladu pražského jara 1968. Jak je to dnes s právním státem a s demokracií, o tom jsme hovořili se zástupci veřejného života a s českými a s německými politiky. Debatu moderoval Alexandra Mostýn. Pořádatelé: Česko-německé sdružení právníků, Nadace Hannse-Seidela Praha, Knihovna Václava Havla a Ústav pro studium totalitních režimů. PROGRAM: Uvítání Michael Žantovský, zahájení a uvedení do tématu Tilman Schmidt (prezident, Česko-německé sdružení právníků) a Ondřej Matějka (náměstek ředitele, ÚSTR), úvodní slovo: Robert Pelikán (ministr spravedlnosti v demisi). PANEL I na téma Právní pozitivismus a odhodlání ke svobodě. Hosté: Petr Bohata (DTJV, druhý jednatel, Institut pro východní právo Mnichov), Michael Žantovský (ředitel, Knihovna Václava Havla) a Friedrich Graf von Westphalen (advokát, předseda Karlovarských právnických dnů).