ÚvodNovinky / Vernisáž výstavy o gulagu

Vernisáž výstavy o gulagu

23. březen 2012

IlustraceFotografie ze včerejšího slavnostního otevření výstavy „Čechoslováci v gulagu", věnované osudům československých občanů zavlečených do sovětských koncentračních táborů, je možné si prohlédnout zde.

Související akce

Facebook | Twitter

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981

Zdeněk Košek: Krotitel mračenEugen Kukla: Svědectví z ulic KyjevaCena Václava Havla za lidská práva 2014