Úvod / O nás

Kdo jsme?

Knihovna Václava Havla v Kateřinské 18 na Praze 2 je místem dokumentace a výzkumu moderní české historie s důrazem na šíření myšlenek a díla Václava Havla, dramatika, bojovníka proti totalitě, vůdce Sametové revoluce 1989, československého a českého prezidenta i symbolu ostražitosti vůči jakékoli zvůli moci.

V prostorách Galerie Montmartre v Řetězové 7 na Starém Městě pražském, se nachází stálá expozice „Václav Havel: Český mýtus aneb Havel v kostce“. Zde Knihovna Václava Havla též pořádá nejrůznější semináře, autorská čtení, výstavy, koncerty a divadelní představení.

Mezi hlavní poslání Knihovny Václava Havla patří

• zpřístupnění dokumentů ze spisovatelské,
    myslitelské a politické tvorby Václava Havla
  • vybudování studovny pro domácí i zahraniční badatele,