Knihovna Václava Havla uvede českou premiéru hry Srnky Tomáše Svobody

23. červen 2009

Scénické čtení tohoto finálového textu z letošní dramatické soutěže Ceny Alfréda Radoka, které je připraveno za podpory Knihovny Václava Havla, se bude konat dne 23.6.2008 od 17.00 v Klicperově divadle v Hradci Králové v rámci mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

Česká premiéra nové absurdní komedie Tomáše Svobody Srnky kombinuje dialogy a vyprávění rázovitých, téměř neuvěřitelných postaviček z různých pohledů, hraje si s jazykem a překvapuje diváky nečekanými dějovými zvraty. Jde vlastně o pohádku s dobrým koncem, která vypráví příběh čtyř víceméně absurdně postižených mužů: dirigenta Petra, mykologa Patrika, úředníka Karla a vynálezce Aleše. Všechny postavy se nakonec překvapivě sejdou v brněnském paneláku a stejně překvapivě se na konci příběhu objeví jako deus ex machina srnky. Připravili: Petr Štindl a Daniel Přibyl. Účinkují herci Klicperova divadla.

Den konání: 23.6.2008 od 17 hodin

Místo konání: Klicperovo divadlo - Komorní scéna v podkrovíVstup Volný.