ÚvodVidea / Min Ko Naing: Laureát ceny...

Min Ko Naing: Laureát ceny Homo Homini (3. 10. 2013)

Min Ko Naing je disident, vůdčí postava studentského hnutí z roku 1988 a nejvýraznější postava současné občanské společnosti v Barmě. Cenu Homo Homini, udělovanou osobnostem, které se významně zasloužily o prosazování lidských práv, demokracie a nenásilného řešení politických konfliktů, dostal od společnosti Člověk v tísni již v roce 2000. Osobně ji ale mohl převzít teprve nyní. Za organizování studentských protestů byl totiž bezmála 15 let vězněn a propuštění se dočkal až v lednu 2012.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,