ÚvodVidea / Havlova Zahradní slavnost 2/3

Havlova Zahradní slavnost 2/3

Záznam z druhého panelu jednodenní konference "Havlova Zahradní slavnost - klíčová událost moderního českého divadla" shrnující dosavadní stav poznání Havlova divadelního debutu v českém i mezinárodním kontextu. Konference se uskutečnila ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu AV ČR v rámci projektu Zahradní slavost 1963-2013. Inscenace hry po roce 1990 a její aktuální interpretace (panel řídila Anna Freimanová) 13.00–13.30 Petr Oslzlý Zahradní slavnost v interpretaci Divadla Husa na provázku – (Otázky dramaturgické volby tématu a inscenačního pojetí inspirovaného komedií dell´arte) 13.30–14.00 Martin Švejda Co se Zahradní slavností "tady a teď"? (k inscenacím po roce 1989) 14.00–14.30 Vladimír Just Zahradní slavnost podle Pařízka (problém úpravy)

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků