ÚvodVidea / Evropské dialogy Václava...

Evropské dialogy Václava Havla Pražská konference 2014: PANEL 1

Evropské dialogy Václava Havla Pražská konference 2014: Občan, moc a demokracie v evropské krizi 21. - 22. února Knihovna Václava Havla Panel 1: Evropa a krize demokratického kapitalismu Something deeply disturbing underlies the current situation: a metamorphosis of the whole relationship between democracy and capitalism. Democratic capitalism has changed in recent years to an extent that has eroded the foundations on which democratic politics was built. Under contradictory pressures of global markets and domestic public opinion, with the state, institutions and parties in decline, what are the chances for Europeandemocracy? Moderátor: Claus Offe (Berlin) Diskutující: Daniel Kroupa (Praha) Jiří Pehe (Praha)

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!