ÚvodVidea / Evropské dialogy Václava...

Evropské dialogy Václava Havla Pražská konference 2014: PANEL 1

Evropské dialogy Václava Havla Pražská konference 2014: Občan, moc a demokracie v evropské krizi 21. - 22. února Knihovna Václava Havla Panel 1: Evropa a krize demokratického kapitalismu Something deeply disturbing underlies the current situation: a metamorphosis of the whole relationship between democracy and capitalism. Democratic capitalism has changed in recent years to an extent that has eroded the foundations on which democratic politics was built. Under contradictory pressures of global markets and domestic public opinion, with the state, institutions and parties in decline, what are the chances for Europeandemocracy? Moderátor: Claus Offe (Berlin) Diskutující: Daniel Kroupa (Praha) Jiří Pehe (Praha)

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,