ÚvodVidea / Evropské dialogy Václava...

Evropské dialogy Václava Havla: Pražská konference 2014: PANEL 4

Evropské dialogy Václava Havla: Pražská konference 2014: "Občan, moc a demokracie v evropské krizi" 21. - 22. února FEDERALISMUS: AMERICKÁ A EVROPSKÁ CESTA While American federalism grew from the bottom up over a long historical period (from civil society to government to union), Europe's project is top down and has evolved in a historically short time. Federalism therefore appears to be impatient and in the end leads to a confusion of federalism and centralization. At the same time, enlargement of the EU and the crisis of the euro have brought back to the fore the question of core and periphery. Will Europe steer towards a 'federation of nation-states'? Speaker: Paul Flather (Oxford) Discussant: Jan Macháček (Prague) Chair: Lenka rovná (Prague)

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla