ÚvodVidea / Michael Špirit: Čtení o...

Michael Špirit: Čtení o Václavu Havlovi (10. 4. 2014)

Výbor nejcennějších kritických ohlasů na dramatické a esejistické dílo VH z rozsáhlé havlovské literatury vybral editor Michael Špirit. Stati Evy Uhlířové, Jana Grossmana, Sergeje Machonina, Jindřicha Černého, Ivana M. Jirouse či Jany Patočkové a texty dalších se soustředí na tematické a tvárné dominanty Havlovy tvorby. Dílo chce oživit diskusi o autorově umělecké a kritické tvorbě, stejně jako přístupech, které k ní otevírají cestu. O dobrodružstvích při vzniku této „předkládané chrestomatie" hovořil Michael Špirit se svými hosty.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,