ÚvodVidea / Všechny cesty vedou do...

Všechny cesty vedou do Pekingu (19. 6. 2014)

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Jan Macháček (novinář, analytik a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany). Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.

„Co chci říci: slovo je úkaz tajemný, mnohoznačný, ambivalentní, zrádný. Může být paprskem světla v říši tmy, jak kdysi nazval Bělinskij Ostrovského Bouři, ale i smrtonosným šípem. A co je nejhorší: může být chvíli tím a chvíli oním, může být dokonce obojím současně!“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989