ÚvodVidea / Všechny cesty vedou do...

Všechny cesty vedou do Pekingu (19. 6. 2014)

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Jan Macháček (novinář, analytik a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany). Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.

„Po pravdě řečeno, nejen Američané a jiní cizinci mne považují za jakéhosi pohádkového prince nebo aspoň hlavní postavu pohádkové story, ale cosi naprosto neuvěřitelného na svém osudu si čas od času uvědomuji i já. A trochu přestávám svůj osud chápat, ba připadám si jako takový menší omyl dějin.“

Zápis z 22. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla