ÚvodVidea / Všechny cesty vedou do...

Všechny cesty vedou do Pekingu (19. 6. 2014)

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Jan Macháček (novinář, analytik a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany). Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989