ÚvodVidea / Debata s Respektem: Žádná...

Debata s Respektem: Žádná další světová? (18. 9. 2014)

Debata týdeníku Respekt v Knihovně Václava Havla 100 let od propuknutí první světové války je svět plný neklidu. Co nám připomínají letošní kulatá výročí velkých válek a jaké další konflikty hrozí? Debatu moderoval novinář Respektu Tomáš Sacher. Hosté: Luboš Dobrovský, Martin M. Šimečka a Pavel Kosatík.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla