ÚvodVidea / Havel polskýma očima (18....

Havel polskýma očima (18. 2. 2015)

Přednáška doc. PhDr. Libora Martínka Ph.D. z univerzity ve Vratislavi je zaměřena na recepci osobnosti a díla Václava Havla v polských akademických kruzích. Obraz Václava Havla jako intelektuála, dramatika, esejisty a státníka mezi polskou inteligencí. VH byl pro své postoje a myšlení a v širších souvislostech i díky své tvůrčí práci v Polsku nezpochybnitelnou intelektuální a mravní autoritou. Nejen jako symbol politických změn v Československu a ve střední Evropě, ale především jako myslitel, jemuž se v intelektuálních kruzích dostávalo podobného zájmu jako kdysi T. G. Masarykovi. Jak jsou myšlenky VH, zejména o Evropě a Rusku, ceněny nyní, v čase současných krizí?

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!