ÚvodVidea / Kabinet Havel: diktát...

Kabinet Havel: diktát médií, kult zisku (24. 3. 2015)

Jak fungují dnešní média? Orientujeme se v nich a lze si skutečně vybírat? Jaký mají vliv na naše životy, na naše názory, přinášejí podstatné informace, nebo jen vytvářejí clonu? Jak funguje autocenzura a je čtenář oběť nebo spolupachatel? Podvečer na téma odpovědnosti novinářů a majitelů médií z volného cyklu Kabinet Havel pořádají v inspirativním prostředí foyeru Národního divadla Knihovna Václava Havla a Divadlo Husa na provázku. Pozvání přijali: Tomáš Sedláček a Erik Tabery. Moderují Renata Kalenská a Petr Oslzlý. Moderují Renata Kalenská a Petr Oslzlý.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006