ÚvodVidea / Čí média, čí zájmy?...

Čí média, čí zájmy? Vlastnictví, veřejná sféra a online prostor (I. část konference)

Cílem konference je kriticky se zamyslet nad některými z problémů, které se v současné době týkají činnosti médií v České republice a střední Evropě. Jedná se zvláště o proměnlivé modely vlastnictví médií, nezávislost vysílání veřejnoprávních médií, stejně jako o šíření dezinformací a propagandy prostřednictvím webů a sociálních sítí. Konferenci spolupořádají Knihovna Václava Havla, Aspen Institute Prague a Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství UK v Praze.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006