ÚvodVidea / Debata s Respektem: Jak dál...

Debata s Respektem: Jak dál po Brexitu? (13. 9. 2016)

Jak Evropu proměnilo a dál proměňuje referendum, v němž Britové kývli na odchod své země z Evropské unie? Kdy a za jakých podmínek k Brexitu dojde a je možné, že Británie nakonec zůstane? A jak tento bezprecedentní krok dopadne na české firmy a ekonomiku? Pozvání přijali ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a politoložka a proděkanka Fakulty sociálních studií Univerzity Karlovy Zuzana Kasáková. Moderovala redaktorka Respektu Silvie Lauder.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla