ÚvodVidea / „Čína: Jedna země, dvě...

„Čína: Jedna země, dvě tváře“ (8. 9. 2016)

Setkání s držitelkou titulu krásy, aktivistkou lidských práv, Anastasií Lin. V roce 2015 vyhrála titul Miss Kanada a měla reprezentovat svou zemi na Miss World v Číně. Čínský režim ji však označil jako persona non grata a odmítl jí udělit vízum pro její otevřené vyjadřování o situaci lidských práv v této zemi, včetně pronásledování duchovního hnutí Falun Gong. Z rozhodnutí organizátorů soutěže ji byl udělen titul Miss World Kanada i v roce 2016. Beseda byla zaměřena na rozpor mezi rozvojem Číny a tamější neútěšnou situací lidských práv. Moderoval Pavel Porubiak.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,