ÚvodVidea / Andrej „Bandy“ Šoltes:...

Andrej „Bandy“ Šoltes: Můj Užhorod (27. 9. 2016)

Ukrajinský spisovatel Andrej Šoltes představil rodné město, jehož dějiny jsou spjaty s osudy mnoha generací jeho předků, kteří ač Užhorod nikdy neopustili, bývali občany až pěti různých států. Přežili druhou světovou válku, jako občané Sovětského svazu prošli věznicemi i tábory a o minulosti moc rádi nemluvili… Překládal a také vyprávěl užhorodský Pražák Pavo Kryšenyk.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla