ÚvodVidea / Jednoho dne se v našem...

Jednoho dne se v našem zelináři cosi vzbouří. Eseje o Moci bezmocných (29. 11. 2016)

Moc bezmocných je jedním z nejznámějších a nejdiskutovanějších disidentských textů. Čím oslovil či naopak neoslovil Havlův esej svoji dobu, a co může nabídnout době současné? Nad těmito rámcovými otázkami se zamýšlel sociolog Miloš Havelka, politický esejista Petr Pithart, filozof Martin Škabraha a literární historik Roman Kanda, kteří – společně s dalšími sedmadvaceti domácími a zahraničními autory – přispěli do nové knihy Jednoho dne se v našem zelináři cosi vzbouří. Eseje o Moci bezmocných, již připravili k vydání Jiří Suk a Kristina Andělová z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!