Ilustrace

Kolik nás bude?  02/12/18

V pátek 10. prosince 1948 přijalo 48 zemí světa Všeobecnou deklaraci lidských práv – tehdejší Československo se zdrželo hlasování. Dodnes jejích 30 článků nepřekonatelným způsobem shrnuje morální a etické hodnoty, na nichž stojí naše civilizace. Pokud je vám znění tohoto textu blízké, symbolicky k němu připojte svůj podpis ZDE. Od první minuty 3. prosince, do půlnoci 10. prosince 2018... Kolik nás bude?

Vzpomínka na Lou Reeda nově v Kampusu Hybernská  22/10/18

Vážení přátelé, vystoupení Fernanda Saunderse, amerického zpěváka, skladatele, producenta a virtuózního hráče na basovou kytaru, který déle než třicet let stál po boku Lou Reeda, zakladatele The Velvet Underground, od jehož smrti letos uplyne pět let, přesouváme do Kampusu Hybernská. Těšíme se na viděnou v pátek 26. října.

Ilustrace

FOTO: Konference k poctě laureáta Ceny Václava Havla (10. 10. 2018)  12/10/18

Ve středu 10. října se v Pražské křižovatce uskutečnila mezinárodní konference k poctě laureáta Ceny Václava Havla za lidská práva. Letošní konference nesla název Nesnesitelná lehkost zla. Po skončení konference následoval slavnostní koncert Pocta statečným, který byl vyjádřením úcty všem, kteří čelili nebo jsou nuceni čelit některé z forem bezpráví. Více

Kdy a kde?

Ilustrace

Konference Nesnesitelná lehkost zla on-line  10/10/18

Vážení přátelé, dnešní mezinárodní konferenci k poctě laureáta Ceny Václava Havla za lidská práva 2018, která se koná od 13.00 v Pražské křižovatce, můžete sledovat také živě na stránkách České televize zde.

Ilustrace

FOTO: Ajelet Gundar-Gošenová: Probudit lvy (8. 10. 2018)  10/10/18

Román Probudit lvy s tématem migrace do Izraele si získal od svého vydání renomé po celém světě. O knize a tématu debatovali izraelská spisovatelka Ajelet Gundar-Gošenová, reportér České televize pro Blízký východ Jakub Szántó a překladatelka Magdalena Křížová. Večer uvedl Michal Žantovský. Více

Další novinky

<

Prosinec 2018

>

V daném období není/nebyla žádná akce